Časté dotazy

Je potřeba řidičské oprávnění?

Řidičské oprávnění není vyžadováno.

A co evidence vozidel?

Elektrokolo není nutné kdekoli registrovat.

Jakou má baterie životnost?

Průměrná životnost klasické olověné baterie je asi 350 – 400 nabíjecích cyklů. V praxi to znamená, že budete muset klasickou baterii vyměnit asi po 2 – 3 letech používání.

Jak daleko dojedu na jedno nabití baterie?

Vzdálenost, kterou na jedno nabití urazíte, závisí na mnoha faktorech, např. na charakteru terénu, nahuštění pneumatik, vaší hmotnosti, povětrnosti, rychlosti, na přišlapávání pedály apod. Průměrná vzdálenost pouze na elektrický pohon je asi 25 kilometrů.

Kde seženu náhradní akumulátor?

Akumulátory můžete zakoupit u nás, jsme přímými dovozci akumulátorů určených speciálně pro elektrokola a jiné elektrovozidla. Ceník pouze na vyžádání.

Co se stane, jestliže se mi při jízdě baterie vybije?

Vůbec nic. Jestli chcete dojet do cíle, musíte šlapat jako na běžném jízdním kole.

Kdy na servisní prohlídku?

Doporučujeme provést podrobnou servisní prohlídku po 12 měsících provozu.

Jaké jsou možnosti servisu?

Záruční i pozáruční servis je samozřejmostí u prodejce, kde bylo zboží zakoupeno, po dohodě i u jiných prodejců v obchodní síti Noelbike. Svého nejbližšího dealera najdete v sekci prodejní místa a servis.

Jak jede elektrokolo rychle?

Elektrokolo je konstruováno na maximální rychlost do 25 km/hod. Záleží ovšem na dalších faktorech jak je uvedeno výše.

Musím taky šlapat?

Ano, ale jenom tehdy chcete-li. Je to na Vás. Jestli ovšem chcete dosáhnout optimálního výkonu a zároveň úspornějšího režimu baterie, doporučujeme zapojit pedálový pohon. Takže motor sám umí kolem 25 km/hod a vy dosáhnete ještě vyšší rychlosti, když mu pomůžete šlapáním.

Jaké jsou provozní náklady?

Jsou nízké a závisí na rychlosti, terénu, jízdě do kopce, tlaku v pneumatikách, Vaší hmotnosti, velikosti baterie, hmotnosti nákladu, šlapacích schopnostech. Při jízdě do kopce si hodně pomůžete, když budete šlapat. Cena za 1 km činí Kč 0,10 (stav k 30. 9. 2007)

Zasíláte elektrokola veřejným přepravcem?

V zájmu ochrany spotřebitele a jeho dokonalé spokojenosti prodáváme elektrokola pouze sestavená, s kompletně naistalovanými doplňky a příslušenstvím a odzkoušená. Jako taková však už nemohou být zasílána prostřednictvím veřejného přepravce z důvodu akutní hrozby poškození při přepravě. Proto je nutný osobní odběr u nás, jehož součástí je i podrobné zaškolení a seznámení s výrobkem a zásadami správného užívání. Je nám líto, pokud jsme Vás zklamali, ale tuto zásadu si vynutily dřívější špatné zkušenosti.

Dobíjí se baterie, když jedu z kopce bez pohonu?

Ano, dobíjí – elektromotor je zároveň i dynamem.